Op 27 maart jl. hadden alle bestaande juridische entiteiten hun UBO(‘s) geregistreerd moeten hebben. Tot nu toe heeft slechts veertig procent dat ook daadwerkelijk gedaan. Het Ministerie van Financiën geeft in een brief aan de Tweede Kamer aan te verwachten dat na verwerking van alle ingediende opgaven uiteindelijk circa zestig procent van alle entiteiten aan de registratieplicht heeft voldaan.
Om ook de resterende entiteiten aan te zetten hun UBO’s te registreren, wordt er actief gehandhaafd. Te beginnen met een brief met een laatste waarschuwing en een termijn om alsnog aan de registratieplicht te voldoen. Daarna kan een boete of andere sanctie worden opgelegd.
Bron: Auxilium Adviesgroep
Deze website gebruikt cookies. Door gebruik te maken van deze website, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies. Lees meer